Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

HABERLER < Geri
BAYRAKLI BELEDİYESİ'NDEN EĞLENCE YERLERİNE ŞOK BASKIN


BAYRAKLI BELEDİYESİ'NDEN EĞLENCE YERLERİNE ŞOK BASKIN


Bayraklı Belediyesi Zabıta, Mali İşler, Ruhsat Denetim ve Çevre Denetim Müdürlüğü ekipleri vatandaşlardan gelen yoğun şikâyet üzerine eğlence mekânlarına şok baskınlar düzenledi. Sabaha kadar süren baskınlarda vergi, ruhsat, ve çalışma karnesi incelendi. Yüksek seste müzik yayını yapan eğlence yerlerine ceza yağarken 3 işyeri ruhsatsız olduğu gerekçesiyle kapatıldı. Denetimler sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.

Şok baskınlar düzenlendi

Bayraklı Belediyesi ekipleri, önceki akşam gece saat 02.00'de Bayraklı Merkez Karakolu önünde buluştu. Özellikle Turan bölgesinde bulunan gece kulüplerinin yüksek sesle yaptığı müzik yayınlarının tespiti için Fuat Edip Baksı Mahallesi'nde desibelmetre cihazı ile ölçüm yapıldı. Ölçümün ardından ekipler harekete geçerek eğlence yerlerine şok baskınlar düzenledi.

Önemli olan vatandaşımızın mutluluğu
Vatandaşlardan özellikle yüksek ses konusunda yoğun şikâyetler aldıklarını kaydeden Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Özellikle gece saat 24.00'den sonra artan ve yükselen ses yüzünden insanların uyumakta güçlük çektiklerini biliyoruz. Şikâyetler üzerine düzenlenen baskınlarda gereken yapıldı. Bizim için önemli olan halkımızın mutluluğu" dedi.  

3 eğlence mekânı kapatıldı

Eğlence mekânlarının dışından da yapılan ölçümlerde yüksek ses tespit edilen işletmelere para ve uyarı cezası kesildi. Zabıta, Mali İşler, Ruhsat Denetim ve Çevre Denetim Müdürlüğü ekipleri işletmelere ilişkin ruhsat, çevre vergisi, çöp vergisi, eğlence ile ilan-reklam vergilerini tek tek kontrol etti. Borçları bulunan işletmelere uyarılarda bulunarak borçları tebliğ edildi ve para cezası kesildi. Zabıta Müdürlüğü, 3 işletmeyi ruhsatları olmadığı gerekçesiyle işlem yaparak mekânların ticari faaliyetlerine son verdi.