Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

HABERLER < Geri
BAYGEM ÖĞRENCİLERİ BAYRAKLI'NIN GURURU


BAYGEM ÖĞRENCİLERİ BAYRAKLI'NIN GURURU


Bayraklı Belediyesi tarafından 2010-2011 eğitim öğretim yılında başarılı öğrencilere verilen kursları bitirerek hayallerindeki Lise ve Üniversiteleri kazanan öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı'nın okullarından mezun olarak hayal ettikleri okulların bölümlerine girmeye hak kazanan gençlerin başarı tablosu karşısında gurur duyduğunu dile getirdi. Bayraklının gururları yüzme havuzu düğün salonunda kendileri için düzenlenen ödül töreninde Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ile bir araya geldi. Yurdun çeşitli illerindeki Lise ve Üniversiteleri kazanan başarılı öğrencilerin katıldığı buluşmada ödülleri Başkan Karabağ verdi.

Elimizi taşın altına koyduk
Sadece iki buçuk yıl önce kurulan Bayraklı Belediyesi'nin adı kısa süre içinde yaptığı hizmetler ve sosyal belediyecilik anlayışıyla 50 yıllık belediyelerle anılmaya başladığını söyleyerek sözlerine başlayan Başkan Hasan Karabağ, "Zengin okusun, fakir otursun anlayışına hayır dedik. Elimizi taşın altına koyduk. Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi'ni kurduk. Sizler için iki yıldır çocuklarımıza ücretsiz kurs veriyoruz. Bu sene de vermeye devam edeceğiz. Çocuklarımız hedeflerine ulaştıkça biz daha mutlu oluyoruz. Okullarını bitiren gençlerimizden kimileri doktor, hukukçu veya sanatçı olacak. Vatanlarına hayırlı birer birey olacaklar" dedi.

108 öğrencilik misafirhane açılıyor
Bayraklı'nın her geçen gün yükselen bir eğitim seviyesi olduğuna dikkat çeken Başkan Hasan Karabağ, "7 tane okula ana sınıfı yaptık. Okulları yalnız bırakmamaya, bakımlarını yapmaya devam ediyoruz. 108 öğrenci kapasiteli misafirhane yaptık. Onu da hizmete açtık. BAYGEM her geçen yıl yeni öğrencileriyle daha da büyüyecek" diye konuştu. 

BAYGEM destek oldu, öğrenciler başardı
Öğrenciler yıl boyunca okullarının yanında aldıkları ücretsiz eğitim yardımıyla başarılarına başarı kattılar. Ekonomik durumu iyi olmayan Bayraklılı 187 öğrenci yıl sonunda girecekleri YGS-LYS VE SBS sınavları için hazırlandılar. Okullarının da en başarılı öğrencileri arasında yer alan gençlerden 98'si SBS, 89'u YGS-LYS sınavını kazandı.