HABERLER

HABERLERDE ARA

Bayraklı'da temizlik seferberliği

15.06.2024 09:45:28
Bayraklı'da temizlik seferberliği

 

 
Bayraklı Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi başlattığı temizlik seferberliği kapsamında ilçenin her köşesini daha temiz ve yaşanabilir hale getirmek için geniş kapsamlı çalışma başlattı. Yamanlar Mahallesi Kubilay Caddesi’ni baştan sona temizleyen ekipler, ilçe genelindeki çalışmalarda bayram hazırlıklarını tamamladı. Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, “İlçemizin her mahallesinde, cadde ve sokağında temizlik seferberliğimiz sürecek” dedi.
 
Bayraklı Belediyesi, ilçenin 24 mahallesinde başlattığı temizlik seferberliği kapsamında program dahilinde cadde ve sokakları baştan sona temizliyor. Bu çerçevede Yamanlar Mahallesi Kubilay Caddesi’nde Temizlik, Zabıta, Park ve Bahçeler ile Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin koordinasyonuyla yürütülen çalışmalarda sokaklar süpürüldü, yıkandı, yabani otlar temizlendi. Çöp konteynerleri dezenfekte edilerek bakım ve onarımı yapıldı. Temizlik seferberliğinin ilçenin her mahallesinde, cadde ve sokağında program dahilinde devam edeceği belirtildi..
BAYRAM HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI
 
Öte yandan Kurban Bayramı öncesi denetimlerini ve temizlik çalışmalarını hızlandıran Bayraklı Belediyesi, Doğançay'daki kurban satış yerinde de hazırlıklarını tamamladı. Bu kapsamda görevli ekipler alanı kullanıma hazır hale getirerek, denetimler ve kontroller gerçekleştirdi. Vatandaşların gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmesi için bayram boyunca da ekiplerin sahada görev yapmaya devam edecek.
 
TEMİZ ÇEVRE TEMİZ BAYRAKLI
 
Yamanlar Mahallesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyerek mahalle sakinleriyle bir araya gelen Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, “İlçemizin her köşesini baştan sona temizleyip dezenfekte ediyoruz. Her mahallemizde aynı titizlikle çalışıyoruz. Amacımız, temiz ve sağlıklı bir Bayraklı yaratmak ve bunu sürekli hale getirmek. Yarınlara daha temiz bir çevre, daha güzel bir Bayraklı Bırakmak istiyoruz. Çünkü Bayraklı en iyisini hak ediyor” dedi.